Sign Guestbook   Back to OLOAS Home   Report abuse

NameLate
Date2007-02-09
MessageMitä? Ei pelejä ensi torstaina? Apua! Tai siis vasta puoli yhdeksän? Voi rähmä ja itku ja surkeus. Olin erittäin valmistautunut olemaan viideltä paikalla. Olen Porvoossa tod. näk. muutenkin torstaina eli voisin myöhäisillankin peleihin tulla jos on muitakin tulossa. Toivottavasti on, niisk! smilie


NameKoo
Date2007-02-09
MessageMinä joudun varmaan luopumaan 15.2. peleistä, kun hankmkiuduin taas töihin ja en heti toisena päivänä viitsi oikein olla silmät ristissä lapsia opettamassa Tehtaankadun ala-asteella. Oli muuten sangen pramia pikkukoulu Eiralaisille...kävi tsägä


NameDMAK
Date2007-02-09
Locationclick picture for more information
MessageSehän nyt on niin, että 23. päivään on aika pitkä aika. Niinpä päätin, että voisin pitää myöhäisiltasession torstaina 15.2., jos siihen riittää viitseliäisyyttä. Kysymykseen tulisi klo 20:30- aika, pelattaisiin niin pitkään kuin hyvältä tuntuu, tietty alkuyöstä lopetellen. Ilmoitelkaa, jos jotakuta kiinnostaa.
DM


NameMage
Date2007-02-07
Locationclick picture for more information
MessagePelinjohtaja johtaa peliämme täällä kylmässä varjomaailmassakin! DM pelasi hyvää paladiinia ja työnteli pelaajan äidin autoa pakkasyössä. Koksuja tippuisi, jos olisin asemassa että voisin niitä antaa.

Kiitos ja kumarrus!

Mage


NameToppen
Date2007-02-07
Locationclick picture for more information
MessageVanhus raahautuu paikalle 23. päivän peleihin. Kun kynttilä on lyhyt, niin sen viimeisistä valonsäkeistä on päästävä nauttimaan.


NameKoo
Date2007-02-06
MessagePuukäsi saapuu peleihin Jyväskylästä käsin...ehkä hieman myöhässä.


NameLate
Date2007-02-06
MessageStay easy! Late pääse näillä näkymin paikalle myös 23.2. Helppoa!


NameSörnäs
Date2007-02-06
Locationclick picture for more information
MessageMaahinen pääsee paikalle Markon ohjastamana. Tulen suoraan lprannasta joten paikalla n. klo 18.30.

Mage


NameDMAK
Date2007-02-06
Locationclick picture for more information
MessageKotona on nyt tehty aikatauluista selvää ja peli määräytyi perjantaille 23.2.07. Toivottavasti joku pääsee paikalle, muutenhan sitä ei tietenkään ole. Kolmen ensimmäisen ei-sitovat ilmoittautumiset otettaisiin riemulla vastaan!

Seuraava sessio sijoittuu selvästi maaliskuun puolelle. Vatkaus ja viivyttely on nyt osaltani ohitse, toivon.


NameRufi
Date2007-02-03
Locationclick picture for more information
MessageSähköposti on jumissa, niin laitan poikkeuksellisesti tänne pelijuttuja.

- On, William. Elementtien voimaa on myös parannukseen. Olen kyllä vähentänyt parannusten määrää mielestäni, kun Ratkolla on tuo sormus. Yksi kepeä ja yksi kaiken parantava sekä pari siltä väliltä. Sen sanottuaan Rufi parantaa Ilmoa Cure Serious Woundsilla. -Voin tutkia Elementtien voimin tulevien tekojemme seuraksia lyhyen matkaa tulevaisuuteen ja aistia läheisyydessä olevat henget. Voisin suorittaa ne rituaalit ennenkuin astumme aukkoon tai kun olemme kulkeneet siitä jonkin aikaa. Onko kenelläkään käsitystä, kuinka syvälle tässä ollaan menossa? Rufi rukoilee itsensä ympärille mukavan lämpötilan (Control temperature 10' rad) juuri ennen kuin seikkailu jatkuu tunneliin. Hän kertoo sen suojaavan yhden kerran kaikkia alueella olevia lämpöhyökkäyksen uhreja. Alue on noin 3m säde Rufin ympärillä. Hildenur ainakin alueelle.

Eihän se hirviö vain osoita regeneroimisen merkkejä?


Page 154 of 181 << First < 151 152 153 154 155 156 157 > Last >>