VÄLKOMMEN TILL AZALEA BK:S GÄSTBOK!


(OBS! Inlägg som inte har att göra med Azalea/fotboll, personangrepp och annat skräp kommer att tas bort. IP-loggning sker. /Webbmaster)


Sign Guestbook   

NameDavid Söderström - Webbmaster
Date2005-08-27
MessageGratulerar F-93 till vinsten i Masthuggscupen smilie


Namebongoberra
Date2005-08-25
Messageså där ja....
idag, torsdag 25/8, tar en f.d. azaleaspelare ett hyfsat stort kliv i karriären. gustaf svensson, f. -87 finns med i blåvitts a-trupp mot elfsborg i borås.
stort grattis till gustaf, nu håller vi tummarna att de blir ett inhopp också och att nu bonkar p-bönnerna rejält!


NameStig Wejstål
Date2005-08-24
MessageLänkar till matcherbr
Vilket lag föräldern i föregående inlägg har barn i vet jag inte. Däremot vet jag att det hon/han eftersöker finns redan på ett par ställen. Om man klickar på Azalealagen här till vänster kan man för respektive lag som spelar 11-manna klicka på länkar till deras spelprogram i serien. Flickor 92/93/94 har en liten mer avancerad kalender som du finner på följande länk http://home.brikks.com/stigwejstal/. Den typen av kalenderfunktion skulle förstås vara kul om den kunde visa alla azalea-lagens matcher. Men i nuläget skulle det kräva för mycket arbete.


NameFörälder
Date2005-08-24
Locationclick picture for more information
MessageDet hade varit kul om ni hade kunnat länka matcherna som kommer komma under veckan/dagen så intresserade ska kunna komma och kolla, för det blir ganska jobbigt å ringa tränare och hålla på åt det håller.

Tack på förhand


NameNonna, azaleaförälder
Date2005-08-24
Locationclick picture for more information
MessageGrattis till P13 som vann över Askim en väldigt spännande match i går kväll! smilie Det var roligt att se av flera skäl.
Bra fotboll! Fin stämning i truppen! Fair play! (Exempelvis inte en tillstymmelse till maskande när Azalea ledde och var tillbakapressade av ett fint spelande Askim. Då blir man glad när målvakten Elias till och med småjoggar för att hämta bollen och sätta igång spelet.) Roligt också att se hur samarbetet över åldersgränserna fungerar. Nu gjorde Linus från P12 en strålande match och fick beröm av sina äldre kompisar. Härligt att se! smilie
Stor eloge till ledarna Peter, Mikael och Janne som satt så bra prägel på laget.


NameTobbe i chelse
Date2005-08-19
Messagevi vann med 4-1 smilie smilie


NameThyra
Date2005-08-19
Locationclick picture for more information
MessageFotbollsskolan!
Milan äger inte men är bra ändå. Chelsea vann! smilie
Milan och Chelsea är ungefär lika bra tycker jag. smilie


Namejohanna
Date2005-08-19
MessageTack alla som gjort årets fotbollsskola till en bra och rolig vecka. Ännu en gång!!


NameJulio A.
Date2005-08-19
MessageTittade förbi Azaleas fotbollskola på S-Vallen,
och kunde konstatera att något bra har blivit
ännu bättre. Finalerna inne på Vallen
var en höjdare. Har bevittnat andra fotbollskolor,
men Azaleas är den klart roligaste för barnen.


Namemicke
Date2005-08-18
MessageHar Chelsea bara 1st spelare.Alla som är med
är väl bra?Jag har sett 7åringar göra mål på en 12åring på fotbollsskolan.Han måste väl vara bäst
men det var kanske han du menade?Hoppas att ni har det roligt på avslutningen


Page 96 of 106 << First < 93 94 95 96 97 98 99 > Last >>