Mommo (Kızkardeşim)

Mesaj ekle   Kayit Mommo (Kızkardeşim) ANA SAYFA

IsimVeysel
Tarih2017-05-30
Ülkeclick picture for more information
Mesajİkinci kez izlemeye cesaret edemediğim film


Isimayslmn
Tarih2016-01-10
Ülkeclick picture for more information
Mesajabi kız kardeş ilişkisini en iyi anlatan film.ahmet'i izlerken abimi ayşe'yi izlerken de kendimi buldum.o kadar gerçekçi ve o kadar bizden bir film ki.bilmiyorum her abi kız kardeş ilişkisi böyle midir lakin bizimki aynen böyle.etkisini uzunca bir süre atamayacağım üzerimden.emeğinize sağlık teşekkür ederiz


IsimFatih ELMALI
Tarih2015-12-11
Ülkeclick picture for more information
MesajFilmi tamamen internette IMDB puanına baktıktan sonra izlemeye başladım. Aslında filme baktığımda çok sakin bir tempoda ilerliyordu ama bişeyler sürekli beni çekiyordu filmde. İzledikçe de artarak. Sonra baktım ki bu hikaye çevremizde birçok kez duyduğumuz öksüz yetim hikayelerinden birisi. Sonra bir daha baktım ki bu film Konya'da geçiyor. İşlenen konular, anlatılanlar, günlük haytın içinden verilen parçalar o kadar özenle seçilmiş ki. Mesela filmde geçen dedenin şehirden ekmek alması, çocuğun dedesine öğrendiği sureleri okuması...Bu gibi örneklerde tamamen kendimi buldum. Filmin geneline bakınca da çocukken annesi ölmüş olan ve babası sonradan başka biri ile evlendikten sonra çocuk yaşta başkalarının işleri içinçalıştırılmaya başlayan yeri gelince samanlıkta yatmak zorunda kalmış dedemi gördüm.
Kısacası bu film hayatın ta kendisi. Teşekkürler Atalay Bey...


IsimFiliz Yazıcı
Tarih2015-12-03
Mesajİyi de bu film değil ki.. Ekran bir pencere; sen de o pencerenin önünde oturmuş çocukların dipsiz, acı gerçeğini izlemiyorsun, ÖZÜMSÜYORSUN.. Daha iyisi yapılana kadar hep favorim olmaya devam edecek.


IsimMehmet Altaş
Tarih2015-11-16
Ülkeclick picture for more information
MesajÖncelikle Filmde emeği geçen herkese çok teşekkürler. Filmi izlemek çok geç oldu. Açıkçası böyle bir filmden haberim yoktu. Son yıllarda izlediğim anadolu köyünün yaşam şeklini en doğal haliyle ortaya koyan ve herşeyden önce bizim örf ve adetlerimizi ön plana çıkaran bir film. 2 defa arka arkaya seyrettim ve ilk defa bir film beni hüngür hüngür ağlattı. Tek kelime ile mükemmel. Ailecek birlikte izlenecek nezih filmlerden en iyisi. Aynı zamanda tüm insanlığa çok ciddi dersler verebilecek bir film. Biraz filmi araştırdım. Ne gariptir elin yabancısı filmi bizden daha fazla sahiplenmiş.Çok ilginç smilie


Isimbahrihan uysal
Tarih2015-09-28
Ülkeclick picture for more information
Mesajkonyadan fethiyeye giderken otobüsteki o küçük ekranda izlemiştim. yol boyunca ağlatmıştı beni. emeğinize sağlık


Isiminteljisia idea
Tarih2014-09-20
Ülkeclick picture for more information
Mesajilk izlediğimde hüngür hüngür ağlamıştım, hala ağlarım. filmdeki hikayeye benzer anadoluda bir sürü hikaye var. ataly beyi ve oyuncuları özellikle elifi tebrik ederim müthiş bir film olmuş. herhalde ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi bu hikaye. ayrıca müzikler harika erik satie gnossienne 1 müthiş, erkan oğur farkını ortaya koymuş kardeş türküler ve kına türküsü de harika. bu film çoktan türk sinemasının başyapıtları arasındaki yerini aldı.


IsimERHAN KOÇ
Tarih2014-03-23
Ülkeclick picture for more information
Mesajöncelikle filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
şu ana kadar hiçbir zaman bir film izlerken ağlamadım.
evet bu film beni ağlatmayı başardı hemde hıçkıra hıçkıra.teşekkürler atalay taşdiken


Isimserkan ertürk
Tarih2014-02-19
Ülkeclick picture for more information
MesajFilimi tv'de seyrettim cok begendim. Sinemada seyretmedigim için cok üzğünüm emeginize sağlık


Isimfiliz kılıç
Tarih2014-02-06
Mesajkeşke daha önce izleseymişim dediğim bir film emeği geçen herkese teşekkürler.


Sayfa 1 ilgili 41 1 2 3 4 > Son >>