NameKUSIN L
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHEJ N
JAG HAR MÅNGA LÖSATÄNDER NU HÅPPAS DIN LILLEBROR MÅR BRA. VAR DET SVÅRT ATBYTA BLÖJA? KRAM FRÅN L.G


NameLinus
Date2009-01-22
MessageHej storasyster!
Jag(Linus)gillar ju Zlatan Ibrahimovic och han har ju nr 10 på ryggen o spelar i Inter dessutom gillar jag Steven Gerrard (Liverpool) och han har nr 8. Men egentligen spelar det inte så stor roll utan du kan välja Storasyster! Anton fyller ju 3 år snart så nr 3 gillar han nog.

På lördag skall jag gå på P:s kalas från förskolan, du var också bjuden men jag hälsade honom att du är hos din lillebror istället.

Jag skulle också vilja vara i Colombia, men det verkar inte vara så bra att de inte har säkerhetsbälte där tycker jag. Kan ni ta med några kokosnötter till förskolan och de där taggiga frukterna så man kan smaka?


NameLotta
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHej på er alla!
Nu har vi njutit en stund igen, av era berättelser och härliga bilder. tack!
Lillebror är hur gullig som helst och jag förstår att ni är stolta!
Här hemma regnar det och är mellan 0 och 5 grader. Inte så jättemysigt direkt. nästa vecka byter vi det mot massor av snö i alperna. Det ser vi fram emot!
Vår kö har gått fram 2 dagar den här månaden (suck...). Bara 20 kvar...
Elsa hälsar så gott till N.
Många kramar från hela familjen i Kba


NameLisa Gustafsson
Date2009-01-22
MessageHej på er!

Vilka fina barn ni har fått! Läser er blogg och längtar tillbaka. Det är ju en ganska bekymmerslös tillvara man lever, en paus i livet. Underbart!

Många kramar


Namemonica f
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHallå på er!!!
Vilken goding ni har fått....igen! Han ser såå charmig ut. Underbart att få följa er på resan...
När vi tittade på bilderna så sa William att det är den flickan som jag plockade blommor med i somras(i Aneby).....
Må så gott alla
Kramar från
Monica Sebastian Johannes o William


NameMagnus
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHej på er!

En sån liten prins, förstår att storasyster är stolt. Gratulerar till er alla!

Magnus


NameMonica
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHej på er hela familjen!

Nu 4 personer. HÄRLIGT!! Kul att följa med er på resan och läsa om eran fantastiska upplevelse. Ha det underbart och njut av varenda sekund.

Kram Monica R


NameVi i S-tomta
Date2009-01-22
MessageDet är verkligen kul att få läsa om er stora lycka. Det är häftigt att vara så uppdaterad på hur det går och vad ni gör. Många kramar Caroline, Niclas och barnen.


NameNina
Date2009-01-22
MessageHej på er!!
Det är såååå kul att se att ni är så flitiga på att skriva OCH lägga in bilder, jag hoppas verkligen att N snart får någon att leka med, det blir lång tråkigt (erfarenhet). Ett tips åk till PARK 93 någon förmiddag och ät lunch där hur många bra restauranger, sen finns de två lekparker att välja mellan, Nicolas tyckte om den som låg ovanför PARK 93.

Passade byxorna D fick såg att han hade bodyn på sig här om dagen, han verkar passa i alla färger som alla Colombianska barn gör. =) Kul.

Ni ser ut att ha det hur bra som helst!!
SNART blir det bada oxå!! Då kommer Storasyster att bli sysselsatt! Våran N var ju fisken i vattnet från frukost till middag =) Ni får sätta ett mål att hon ska lära sig simma OM hon inte redan kan det! Våran N tog det 1vecka för att lära sig simma. Idag ska vi åka och bada i vår simhall ska bli kul och se om han fortfarande kan, det är ju dock 3månader sen han simmade.

Har ni bestämt vart ni ska bo på S-A???

Kram på er alla från oss alla!!!


NameFamiljen Lundberg
Date2009-01-22
Locationclick picture for more information
MessageHej igen,
Det är helt underbart att titta på de fina bilderna och man ser riktigt fram emot att
gå in här på morgonen och drömma sig bort till Colombia ett tag :)
Vilken underbart söt lillebror ni har, måste hålla med Monica att han är väldigt lik Felix som bebis.

Var det bra med JP och Lyana? Är Denise o Martina fortfarande i Spanien?
När planerar ni att åka till San Andres?

Vädret här hemma är grått o mulet och nån plusgrad.
Är hemma och VABbar Alexandra idag som fått feber för första gången sedan vi kom hem med lillebror (!)
Ha det gott o krama barnen från oss.
Kram
Agneta


Page 18 of 27 << First < 15 16 17 18 19 20 21 > Last >>