esse-est-percipi

Serdecznie witamy na Forum Czytelnikow.
Zapraszamy Wszystkich do dyskusji na blogu oraz prosimy o opinie i komentarze o naszej stronie ponizej.
Przepraszamy za niedociagniecia - portal nasz jest wciaz w budowie.
 







Blog Academicus Poloniae

Sign Guestbook   Back to esse-est-percipi.com

NameJan
Date27-02-10
MessageWidać, forum jest raczej martwe. Czyli stało się to, co się dzieje zazwyczaj pomiędzy Odrą a Bugiem: najpierw dużo hałasu, a potem cisza. Zatem, jakby to powiedzieli radioelektronicy: UTONĘŁO W SZUMACH NA WEJŚCIU.


NameJan
Date22-02-10
MessageJeszcze raz należałoby się zastanowić, jak są wydatkowane pieniądze na naukę w Polsce i na co POWINNY być wydatkowane. Zewsząd się słyszy: "Więcej pieniędzy, więcej pieniędzy na naukę." Bo jeśli świat idzie naprzód i szuka lekarstwa na raka, czy szuka bozonu Higgsa, a w Polsce np. napisanie jakichś tam wniosków z piosenek Big-Cyca będzie się uważać za duże osiągnięcie naukowe, to powstaje pytanie: po co wydawać na to pieniądze podatników ?


NameJan
Date22-02-10
MessageKolega Aleks napisał, żeby nie zapominać o humanistach i że: cyt."Oni maja inna skale wartosci. Dla nich nauki scisle to czarna magia. Dla nas "scislowcow" kolejny doktorat z Mickiewicza to banialuki i bicie piany. Ale szukajny porozumienia dla dobra sprawy. Tam tez jest wielu chetnych do poparcie zmian. Popra nas nawet ci starsi wiekowo."
Mają, mają inną skalę. Humanistyka JEST POTRZEBNA, ale jaka ? smilie
Polecam zastanowienie się, jaki stopień osiągnęła nauka polska, jeśli Biblioteka Jagiellońska w Krakowie przyjęła 12 lutego tego roku, z emfazą, rękopisy utworów zespołu Big-Cyc, wśród nich jest utwór pt. "Wielka miłość babci klozetowej". No cóż, może jakiś Nobel z badań nad "Wielką miłością babci klozetowej" uda się dostać ? smilie


NameJarek
Date08-12-07
Locationclick picture for more information
MessageDzień Dobry, Gratuluję i życzę powodzenia. Mam nadzieję, że uda Wam się nadać rzeczowy ton blogowej dyskusji. Byłoby świetnie gdyby ten blog był osobisty i autorski a jednocześnie nie wpadł w koleiny jakiejś jednej opcji politycznej. Nauka w Polsce ma sie nadal dosyć kiepsko smilie , ale dopływ europejskich pieniędzy i otwarcie Polski na świat będzie wymuszało zmiany. Dlatego właśnie teraz poważna rozmowa z ludźmi o róznych poglądach i doświadczeniach o tym co można zrobić jest nam bardzo potrzebna smilie . Trzymam kciuki smilie . Pzdr.


NameAleks
Date19-11-07
Locationclick picture for more information
MessageNie zapominajcie o humanistach! Oni dosc slabo znaja angielski i komputer - przynajmniej ci starsi. A to przeciez moga byc nasi potencjalni wspolpracownicy. Oni maja inna skale wartosci. Dla nich nauki scisle to czarna magia. Dla nas "scislowcow" kolejny doktorat z Mickiewicza to banialuki i bicie piany. Ale szukajny porozumienia dla dobra sprawy. Tam tez jest wielu chetnych do poparcie zmian. Popra nas nawet ci starsi wiekowo. Oni jednak slabo znaja angielski. Dlatego tez tam gdzie sie da piszmy po polsku. W miare mozliwosci dawajmy tez polskie tlumaczenia lub streszczenia angielskich tekstow. Unikajmy tez napisow/polecen w jezyku angielskim. Wiem, ze to klopot ale dla osob o slabej znajomosci komputera napis po angielsku jest powazna przeszkoda.


NameZM
Date18-11-07
Locationclick picture for more information
MessageNie jestem przekoany czy nalezy mowic robotach drogowych. Moim zdaniem trafniejsza formulka byloby:

"Przepraszamy za niedociagniecia - portal nasz jest wciaz w rozbudowie".

Pamietam, ze jak na studiach jeden z moich profesorow na pierwszych zajeciach powiedzial "My Polacy nie mozemy sie cale zycie tylko organizowac". Tak wiec moim zdaniem mamy to co mamy i jestesmy z tego dumni a chcemy tylko ulepszyc.


NameMalgorzata
Date18-11-07
Locationclick picture for more information
MessageWidze, ze prace postepuja. smilie Efekty swietne! Dobranoc z kraju


NameMalgorzata
Date17-11-07
Locationclick picture for more information
MessageZS napisal:
Uwazam, ze najwazniejsza rzecza jest zainteresowanie czytelnikow tematyka dyskusji i wciagniecie ich do polemiki...oraz wspolpracy!

Dokladnie tak - w pelni zgoda...
Chodzi o to by bylo nas jak najwiecej i bysmy potrafili dyskutowac/przekonywac z poszanowaniem dla pogladow drugiej strony


NameZdzislaw Szulc
Date17-11-07
Locationclick picture for more information
MessagePodzielam uwagi i spostrzezenia Malgorzaty.

Poniewaz nasz "banner" informuje juz czyj to jest portal ..proponuje zmiane dwoch pierwszych zdan na nastepujace:

Serdecznie witamy na Forum Czytelnikow.
Zapraszamy Wszystkich do dyskusji na blogu tematycznym oraz prosimy o zamieszczanie opinii i komentarzy o naszej stronie ponizej.

Pozostale dwa zdania pozostawiamy bez zmiany..
Uwazam, ze najwazniejsza rzecza jest zainteresowanie czytelnikow tematyka dyskusji i wciagniecie ich do polemiki...oraz wspolpracy!


NameMalgorzata
Date17-11-07
MessagePoprawka - brak spacji w "o_naszej stronie".

Bardzo podoba mi sie informacja, ale mam nastepujace pytanie: czy nie nalezy doprecyzowac czego oczekujemy w ktorym miejscu portalu od czytelnikow. Ta strona to forum dla komentarzy. Dyskusje tematyczne na blogu

Sugestia (dodane slowa - CAPITAL letters):
Srdecznie witamy NA FORUM CZYTELNIKOW portalu (...)
Prosimy o opinie i komentarze o naszej stronie, a takze zapraszamy do dyskusji na blogu TEMATYCZNYM.

Jezeli jest to mozliwe technicznie - to dobrze pod slowo 'blog' dodac link do niego kierujacy...

Wielkie dzieki dla ZS i pete - ciesze sie, ze sprawy ida do przodu!!! Grafika jak zwykle wspaniala smilie smilie


Page 1 of 2 1 2 >