Sign Guestbook   Back to OLOAS Home   Report abuse

Namek
Date2008-10-27
MessageMun Hierofantti joukkioineen löi Peten Stormrage - Kua-toa liittymän tasaisessa ottelussa, jossa salamat räiskyivät ja haldia-jouset lauloivat kriittisiä. Kiitos Pete matsista. Oli vähintäänkin lystiä pelata taas pitkästä aikaa.


NamePiit
Date2008-10-27
Locationclick picture for more information
MessageAi niin, ja Oz: Epiikki kiinnostaa kyllä, jos jaksat matkata tänne Veräjälaakson auvoon. Perhe suhtautuu suopeammin kotiotteluihin.


NamePiit
Date2008-10-27
Locationclick picture for more information
MessageDDM-kiltakeskustelu etenee, joka on hieno asia. Samoin kuin se, että kohta matkaan ottamaan kaksisatasen KAppelia vastaan.


NameLate
Date2008-10-26
MessageLatelle kuuluu aika työntäyteistä, mutta voishan sitä joskus vähän pelatakin, vapaat illat on vaan tosissaan kortilla. Mutta epic-turnaukseen olen ottamassa osaa, eli siellä viimeistään.


NamePlastAK
Date2008-10-25
MessageHyvä niin, Oskari, tärkeintä että peli jatkuu. Harmi kuulla, että olet muuttamassa Kokkolaan, vaikka se omalta kannaltasi onkin oikea ratkaisu!
-
Se on varmaan enemmän seuraus aktiivisuudesta kuin kunnianosoitus, tämä kutsu miettimään. En osaisi olla ottamatta tästä vastuuta.
-
Seuraava turnaus, jonka epicin jälkeen järjestän, on melko varmasti Vassalilla. Se on paras/ainoa tapa pitää pelitahtia yllä ei-yksipäiväisissä turneissa. Tuollaista kolmen kuukauden turnausta en näe mielekkääksi toista kertaa pyörittää; siinä ehtii mielenkiinto lopahtaa moneen kertaan. Ei peliin eikä pelaajiin, mutta turnaukseen.


NameOscri
Date2008-10-25
MessageJoo, kyllä epicci on sellaista nautiskelua kentän tapahtumista =)

Nämä viimeaikaiset uutiset tästä DDM tulevaisuudesta ovat kyllä harmillisia. Itse en osaa sanoa vielä tuosta kerhoon liittymisestä. Mulla kun on nuo viikonloput (perjantai mukaanluettuna) niin saakelin huonoja johtuen pohjoisilla leveysasteilla tapahtuvasta musisoinnista. Mutta pelaamista aijon kyllä jatkaa! Vuoden päästä asun myös Kokkolassa, joten se rajoittaa aika hurjasti. Toivon kuitenkin voivani ottaa osaa aina kun on mahdollista tuommoisiin isompiin tapahtumiin.

Hienoa Antti että sait kunnianosoituksen kun sut valittiin siihen Euroopan kriisiryhmään. Harmillista vaan tietenkin että asia on osiltaan surullinen. Tee Ahtisaaret niin jospa homma kääntyy lopulta parempaan suuntaan!


NameAa
Date2008-10-24
MessageItse aion lähiaikoina havitella epic-matseja tuossa siunatussa verkkopalvelussa "V". Jos joku innostuu, treffataan siellä myöhäisinä tunteina! Pelaan eri tasoisia jengejä, huvin vuoksi.

Epicciä ei minun mielestä pidä ottaa edes niinkään "tosissaan" kuin 200:sta, koska joka jengillä saa joltain tietyltä toiselta jengiltä mahd. rumastikin turpaan. Periaatteessa ihan sama, mitä pelaa. Hienoimpia hetkiä ovat juuri ne, kun joku tekee 220 pinnaa kierroksessa...!


NameOscri
Date2008-10-24
MessageValintoja valintoja

Nyt tuntuu siltä, että menenkin pohjoiseen treeneihin 22.11. eli jätän releaseturnauksen väliin ja osallistun FT Epiciin 8.11. Toinen piti valita ja kokonaisuutta jos ajatellaan niin eihän tämä ollut edes vaikea valinta.

DDMDMAK, alan kasata Epic sakkia joten varmasti vaihto kiinnostaa, koska tarvin muutamaa ukkoa. En vielä tiedä minkälaisen epicin teen joten en tiedä mitä tarvii vaihtaa mutta aika kertoo sen kyllä. Onhan noita muitankin käypiä ukkoja että jos jotakuta kiinnostaa vaihtaa?!

Mitäs Latelle nykyään? Otettaisko eeppinen matsi tässä joku iltama? Mites muut Meilahden lähietäisyydellä asuvat, rauhallinen ja testaava epik peli???

O


NamePlastAK
Date2008-10-24
MessageMantikorivaihto kiinnostaa keräilyn kannalta. Illalla voin ehdotella. Ehdota vaan itsekin, K., jos on vielä vapaana.

Anathemakin hotsittaa, kun yksi jo on, vain repaint -mielessä. Jos Osk et muualle sitä saa ja olet valmis ottamaan rahallisesti vähemmän, olen tarjolla.


NameK.
Date2008-10-24
MessageSain Oskari juuri itselleni eilen moisen kärmekasan, muutoin olisin saattanut innostuakin. Ei kenelläkään ole tarvetta Deathpriest of orcukselle? Deemonit ja kuolemattomat on sen kavereita ja se iskee kovaa kolmekymppiä, eikä ole AC:llakaan pilattu. Mulla on kaksi niitä.

Lisäksi vaihdossa muutama rarekin, mikäli jotain sattuu kiinnostamaan:

-Runecarved eidolon
-Manticore sniper


Page 71 of 181 << First < 68 69 70 71 72 73 74 > Last >>