Sign Guestbook   Back to OLOAS Home   Report abuse

NameDMAK
Date2011-08-24
Locationclick picture for more information
MessageNo minotaurin onvaikea sellaista löytää, kun kaiken maailman salvanhierojat kavahtavat sekä turkkia että luonnetta. Kaupassa ei tällä hetkellä ole pulloja saati sitten pysyvämpiä parannusvälineitä.

Magia olisi siis ainoa ratkaisu. Jollei Pitmolla käy niin hyvä tuuri, että avoimella temppelillä oleilisi parantaja (=ei ainakaan tänä aikana ole ollut), täytyisi kääntyä johonkin muuhun suuntaan. Magiasta puhuttaessa paljastuu, että Irtwe -niminen miekkonen on taitava yrttien käsittelijä ja lisäksi velho. Ei varsinaisesti parantaja, ainakaan julkisesti. Irtwe asuu kolmannessa talossa oikealla kylän keskusaukiolta etelään.


NamePitmo
Date2011-08-23
Message"Ei oo pikkurahan puutetta" Medalionki siis seuraavalle yrittäjälle.

Löytyykö mistään mitään parannukseen, henk.koht. sellaiseen liittyvää?


NameDMAK
Date2011-08-22
Locationclick picture for more information
MessageKauppias-Rainbow ei tunnista Pitmon hopeamedaljongin kuviota. Korun vaihtoarvoksi hän antaa 56gp.

Vähän kuin vastentahtoisesti hän toteaa, että kylän etelälaidalla asuva heraldikko Ghelarios Esmattar saattaisi olla avuksi tunnuksen kanssa.


NameOskari
Date2011-08-14
MessageSelostusta odotellessa!
-O


NameDMAK
Date2011-08-13
Locationclick picture for more information
MessageKiitos tosi hauskasta sessiosta! Sam, Hez, Cajzhu, Piit ja Toby takasivat tunnelman, ogret, hoppelit ja ninjat hoitivat loput!

Päiväk. seuraa! Kiitos nuoteista, T.


NameDMAK
Date2011-08-10
Locationclick picture for more information
MessagePerjantai lähestyy. Tai me lähestymme perjantaita. Onko tulijoita?

Kaulapanta ei aiheuta muuta kuin puristusta lihaksikkaan minotaurin kaulassa. Ikävä.

Velhojen luvut ovat menneet hyvin.


NameDMAK
Date2011-08-05
MessageMinotaurin kaulaan menee kaulapantahengessä.

Jäljitys ei ole ryhmän vahvinta osaamista.


NamePitMoo
Date2011-08-05
MessageEnsin pikkuelukoita, sitten iso mato, sitten pieniä matoja ja nyt taas joku pikkuelukka. Eihän tässä ole mitään järkeä! Ja minkä näköseen perseeseen tungetaan tämmöset amuletit ja avaimet!!??

Osaako joku ny jotain jälkiä tutkia? Osaako? Hä? Jos osais niin katottais mikä tuolta puskasta sillo lähti.

Mikä on muutes amuletin ketjun koko? Meneekö ihmisen kaulaan, entä minotaurin?


NameDMAK
Date2011-08-03
Locationclick picture for more information
MessagePitmo menee luolalle. Pieniä, käden mentäviä koloja on paljastunut liman kuivettua ja putoiltua seiniltä. Yksi melko hyvin säilynyt amuletti ja samassa ketjussa roikkuva pieni messinkinen avain löytyy yhdestä niistä. Amuletti on hopeaa, ja se aukeaa. Sisäpuolelle on kaiverrettu jokin koukeroinen tunnus.

Paluumatkalla leiriin Pitmo huomaa jonkin kahahtavan juoksuun puskasta n. 30 metrin päästä. Se on pieni, ehkä koboldin kokoinen. Ei mahdollisuutta nähdä/ajaa takaa.

Paluu leiriin. Kukaan ei tunne amuletin tunnusta.


Namepitmo
Date2011-08-03
MessagePitmo menee kuitenkin vielä tsekkaamaan luolan jos jotain jäi huomaamatta, esim lisää onkaloita.


Page 4 of 181 < 1 2 3 4 5 6 7 > Last >>