Sign Guestbook   Back to OLOAS Home   Report abuse

NameMage
Date2008-01-24
Locationclick picture for more information
MessageMaanantai ois mulle ens viikon illoista ainoo mahollinen...


NameplAstics, stics, stiKS...
Date2008-01-24
MessageKyllä se menee ens viikkoon. Kun sessio oli Laten ehdotus ja Latelle ei sunnuntai käy, niin sovittiin että lykätään - mullekin tuli vähän hidasteita siihen. Sopiiko sulle mikään ens viikolla?
smilie
Vaihdoista ja myynneistä:
Ajattelin toteuttaa mun laajennetun listan myyntiä/vaihtoa niin, että arvon mahdollisille kiinnostuneille vuorot. Sitten hägglätään yksi ukko kerralaan. Sillä tavalla mun ei tarvitse päättää, millä perustein joku saa jotain, minkä toinenkin haluaa.
Lyön ensin hinnat listaan ja arvon sitten järjestykset, toiv. vielä tämän viikon aikana.


NameMage
Date2008-01-24
Locationclick picture for more information
MessageMites muovi su-ilta? Vai ens viikko...


NameAa
Date2008-01-23
MessageEns viikon keskiviikkona on pelit.
smilie
Koitan taas tänään sitä päivittämistä...

Laten kanssa oli puhetta, että yritettäis ens viikolla pelata myös muovia niin, että ois vaikka 4 äijää paikalla. Sais pelattua vähän ristiin. Katellaan mahiksia!


NameDMAK
Date2008-01-22
Locationclick picture for more information
MessageTänään koitan päivittää kirjastopäivän iltaan asti. Jos on lisättävää, kiitos - ellei, hyvää matkaa!
DM.


NameAnthus
Date2008-01-22
MessageJoo, sitä nurkkakaappia, jees. Täytyy toivoa parasta. Ei se nyt niin kauheaa olisi, jos katoaisi, mutta kun on tämä "kaikki pitää olla" -keräilyasenne nyt päällä ja toi nimenomainen on vähän vaikea saada muuten kuin isolla fyrkalla.
smilie
Kiitti muuten, Pete, eilisillasta. Mä pahoittelen, että olin vähän matalasuhdanteessa. En viitsi toistaa samaa vanhaa laulua elämäntavoistani... Nyt tulee onneks vähän taukoa muovista, ei ole pelejä sovittuna tulevalle kahdelle illalle! smilie
P.S. Piit, nyt se tyyppi ilmoitti, että laittaa tänään tulemaan. I feel like HGD.
smilie Mulla tulee muutama hieno piece vaihtoon tai myyntiin tulevan parin viikon kuluessa.


NameLate
Date2008-01-22
MessageTarkoitatko nurkkakaappia vasemmalla? Jossa mun ukot on alarivillä? Onhan niitä tullut katsottua paljonkin, mutta yhtä kerrallaan ja aina samaan paikkaan myös laskettua.

Voi räkä. Toivottavasti löytyy.


NameDungeonMystery
Date2008-01-21
Messagesmilie
Voi KURJUUTTA!
Tää on aika epätoivoista, mutta...

Tietääkö kukaan mihin on mennyt mun DRIZZT-figuuri? Se on hävinnyt lasikaapista kuin tuhka tuuleen. Drowhahmo, viitta liehuu ja miekat heiluu. Jos joku on esim. katsonut sitä, niin onko hajua mihin olisi laskenut, tms. Tilassa ja kaapilla on ollut vain pelaajia, enkä itse ole ko. hahmoon koskenut ainakaan kuukauteen.
Tää ei sinällään ole pikkujuttu mulle, että se on 30 euroa hankkia uus (jos jostain yksittäisenä löytää). Ja Puuhis aiheuttaa tällä haavaa hatutusta (kun kaikki etsintäyritykset ovat turhia).
smilie


NameDMAK
Date2008-01-21
MessagePysyvätkö kaikki kirjastopuuhissaan samalla uralla (lähden siitä oletuksesta, ellei toisin ilmoiteta)? Voisin heittää vaikka pari neljännestä (6h) hommaa eteenpäin... huomenna tiistaina.
A.


NameLate
Date2008-01-21
MessageKiitti Antille. Kaiken minkä osaan olen oppinut sinulta.

Ja sori Pete.


Page 109 of 181 << First < 106 107 108 109 110 111 112 > Last >>